top of page

צ׳י גונג היא האמא של כולם 
סדנת צ׳י גונג בירושלים עם כריס מכאליסטר -  
יום שלישי אחה״צ, 12/07/22, 17:00 - 20:00, בקמפוס גבעת רם, ירושלים

Qigong is the Mother of Them All
Qi Gong afternoon workshop with Chris McAlister Jerusalem, 12 July 2022

[For English version - click here]

אחרי הפסקה של 3 שנים, כריס מכאליסטר מגיע לארץ!

כפי שהיה בביקוריו האחרונים, גם השנה הוא יקיים שתי סדנאות צ׳י גונג קצרות בירושלים.

האחת בבוקר, והשנייה אחה״צ.

נושא סדנת אחה״צ הירושלמית השנה הוא ״צ׳י גונג היא האמא של כולם״.

במסגרת הסדנה נתרגל את סדרת הצ׳י גונג - ה- Ba Duan Jin, (כחלק מתרגומיה לעברית - שמונה יריעות המשי, שמונה יחידות הרקמה), בגרסה המיוחדת עם ההתאמות העדינות של כריס. נחקור את סדר התנועות ומה אנחנו יכולים ללמוד מהן.

נמשיך לתרגל גם את הסדרה ״לאזן את חמשת המעברים״ - סדרה קצרה ואלגנטית, שבה נוכל להמשיך ולחקור חלק מהמושגים שפיתחנו.

ונסיים עם תרגול של סדרה קצרה בישיבה, שכריס קורא לה - Ling Gong. סדרה שמחפשת לגעת במושג הבלתי ניתן להמשגה של הנשמה האוניברסלית.

עוד על כך, בתיאור שכריס כתב - במילותיו של כריס (אנגלית), ולאחריו בתרגום לעברית - בסוף הטקסט.

עבור מי שעוד לא התנסה בסדנאות עם כריס - כריס הוא מורה נפלא, שמביא המון עומק אל תוך תרגול הצ׳י גונג. המפגש הפתוח, החם והאישי, וההנחיה הנעימה, מגבירים את האפשרות לחוות את תחושת הזרימה הפנימית במהלך התרגול.

סדנה זו מיועדת למתרגלים ותיקים וחדשים כאחד!

נשמח מאוד אם תעבירו הלאה לאנשים שיכולים להתעניין.

 

לפרטים ולהרשמה נא לפנות לרונית: info.ronitmalkin@gmail.com  ; 052-4256266

 

[לפרטים על סדנאות נוספות עם כריס - לחצו כאן].

* שימו לב: מומלץ להביא כרית נוחה לישיבה לסדנה זו.

 

מועד הסדנה:

יום שלישי, 12/07/22, 17:00 - 20:00.
 

מיקום הסדנה:

הסדנה תתקיים במדשאות האוניברסיטה בגבעת רם (ירושלים).

עבור מי שמכיר את הקמפוס, הסדנה עצמה תתקיים במדשאות של שדרות מגנס, על-יד איזור בנין לוין ובית הספר להנדסה ולמדעי המחשב, משמאל ולמטה מהספריה הלאומית (כשהפנים לכיוון הכניסה הראשית לספריה).

ניפגש על-יד המזרקה, מיד אחרי שער הכניסה הראשית לקמפוס, ב- 16:30. משם נצא ביחד בשעה 16:45 (כ-3 דקות הליכה).

שימו לב! ביום הסדנה אהיה עם טלפון פתוח עד השעה 17:15 - 052-4256266 (רונית), ולאחר מכן הוא יהיה שקט ואבדוק אותו רק בהפסקות...

 

עלות:

[הערה: נא להביא את התשלום במזומן].

עלות הסדנה - 250 ₪

לאנשים המשתתפים בסדנאות נוספות של כריס השנה, לתלמידיהם של רונית, אליקו, רעות וענת, ולתלמידי 'מגע': 200 ₪

[למשתתפים בשתי סדנאות הצ׳י גונג הירושלמיות - 450 ש״ח]

* בנוסף, למשתתפים בסדנה זו תינתן הנחה בסך 50 ₪ בהשתתפות בסדנת עומק מלאה.

 

נשמח לראותכם!

 

באיחולים לסדנאות פוריות מוצלחות!

רונית

במילותיו של כריס:

Qigong is the Mother of Them All

 

Qigong is the Mother of them all”.  These words are etched fast in my memory. Spoken by Peter Yates, my friend, teacher and mentor way back in the early 1990’s, as we talked once again about the importance of this most ungraspable of disciplines. 

 

He had asked me to assist him at a Qigong weekend workshop. I asked why me of all people, who had been studying with him a mere three years at the time. “Because you do your stuff”, was the response.

 

Peter was a man who studied the ancient texts like a monk but lived life to the full. He passed away around 18 months ago, way before his time, but also perfectly - he had done all he came here to do and was ready for other challenges. 

 

And so, we honour the memory of a wonderful man who took training as seriously as any I have met, but was ready to laugh uproariously at the slightest provocation.

 

He taught me the Ba Duan Jin - on Tuesdays, in the park, for a miniscule financial contribution. Rain or shine, we stood there and moved and learned and enjoyed our time together on the grass and in the coffee shop afterwards. 

 

After one or two years practice, I changed the sequence of the form he had taught me. Nervously, I presented the changed programme, upon which he exclaimed: “excellent - I’m taking that”. Within the form as I tweaked it, we find a revealing and informative order. Two, in fact. The basics I will reveal to you as we practice, and as we rest, I will explain some of the details.

 

Following on from this exploration, we will go on to practice a very short and elegant programme called Harmonising the Five Elements to illustrate and embody some of the concepts elaborated.

 

We will finish our seminar with a short, seated form, which I call Ling Gong. 

 

It came to/through me on the eve of midwinter last year. It concerns the Universal soul, the Numinous, that which the Chinese call “ling” and the Japanese “rei”. 

 

I will explain the movements and postures as we go along and finally, I will explain the details of the Chinese character used to convey this unconveyable concept as we enjoy the final posture.

Ling.png

ובתרגום חופשי לעברית - במילותיו של כריס:

צ׳י גונג היא האמא של כולם

 

״צ׳י גונג היא האמא של כולם״. המילים הללו נחרטו באופן עמוק בזכרוני. הן נאמרו על-ידי פיטר ייטס, החבר, המורה והמנטור שלי, עוד בתחילת שנות ה-90, כששבנו ושוחחנו על החשיבות של הדיסציפלינה הלא נתפסת הזו.

 

הוא ביקש ממני לסייע לו בסדנת סוף שבוע של צ׳י גונג. שאלתי אותו למה אני, מכל האנשים, שלמדתי איתו רק שלוש שנים עד אז. ״מכיוון שאתה עושה את הדברים שלך״, היתה תשובתו.

 

פיטר היה אדם שלמד את הטקסטים העתיקים כמו נזיר, אך חי את החיים במלואם. הוא נפטר לפני כ-18 חודשים, הרבה טרם זמנו, אך גם באופן מושלם – הוא עשה את כל מה שבא לכאן לעשות והיה מוכן לאתגרים אחרים.

 

וכך, אנחנו מכבדים את זכרונו של אדם נפלא, שהתייחס לתרגול ברצינות עמוקה, אך היה מוכן לפרוץ בצחוק סוער בתגובה לכל פרובוקציה קלה.  

 

הוא לימד אותי את ה-׳בה דואן ג׳ין׳ (Ba Duan Jin) – בימי שלישי, בפארק, תמורת תרומה כספית זניחה. בגשם או בשמש, עמדנו שם, נענו, למדנו, ונהנינו מהזמן המשותף שלנו ביחד על הדשא, ובבית הקפה, לאחר מכן.

 

לאחר שנה או שנתיים של תרגול, שיניתי את הסדר ברצף של הסדרה שהוא לימד אותי.

בהתרגשות, הצגתי בפניו את התוכנית ששונתה, שבתגובה אליה הוא קרא: ״מצוין – אני לוקח את זה!״. בתוך הסדרה, עם ההתאמות העדינות שלי, אנחנו מגלים סדר חושפני ואינפורמטיבי.

שניים, למען האמת. את הבסיס, אגלה לכם כשנתרגל ביחד, וכשננוח, אסביר חלק מן הפרטים.

 

לאחר החקירה הזו, נמשיך לתרגול סדרה קצרה מאוד ואלגנטית, שנקראת ״לאזן את חמשת המעברים״, כדי להמחיש ולגלם חלק מן המושגים שפיתחנו.

 

נסיים את הסדנה שלנו עם סדרה קצרה בישיבה, שאני קורא לה ״לינג גונג״ (Ling Gong).

 

היא הגיעה אליי/דרכי בערב אמצע החורף של השנה שעברה. היא נוגעת בנשמה האוניברסלית, ה- Numinous, שהסינים קוראים לה לינג (Ling), והיפנים קוראים לה ריי (Rei).

 

אני אסביר את התנועות והמנחים ככל שנתקדם, ולסיום, אסביר את פרטי הסימנית הסינית שמשמשת להעברת המושג הבלתי ניתן להעברה הזה, בעוד אנחנו נהנים מהתנוחה האחרונה של התרגול.

Ling.png
bottom of page