top of page

The Four Seas

Qi Gong workshop with Chris McAlister Jerusalem, 10 July 2018

צ׳י גונג - ארבע הימות

 

סדנת צ׳י גונג בירושלים עם כריס מכאליסטר -

 

יום שלישי, 10/07/18, 17:00 - 20:00, בקמפוס גבעת רם, ירושלים

 

כמדי שנה ביולי, כריס מכאליסטר מגיע לארץ!

כמנהג השנים האחרונות, גם השנה הוא יקיים סדנת צ׳י גונג קצרה בירושלים.

שימו לב! גם השנה תתקיימנה שתי סדנאות כאלה! האחת אחה״צ, והשנייה בבוקר.

 

נושא סדנת אחר-הצהריים הירושלמית השנה הוא "ארבע הימות״

זוהי סדרה שפותחה על-ידי כריס עצמו, במהלך חקירה של ארבע הימות (מושגים מתוך עולם הרפואה הסינית), במסגרת סדנה למטפלים ברפואה סינית.

עוד על כך, בתיאור שכריס כתב - במילותיו של כריס (אנגלית), ולאחריו בתרגום לעברית - בסוף הטקסט.

תרגול הסדרה הזו מאפשר לחוש את האיכויות השונות של הצ׳י בגוף, בעומקים השונים וברבדים השונים שבהם הוא מתקיים. זו חקירה מרתקת!

עבור מי שעוד לא התנסה בסדנאות עם כריס - כריס הוא מורה נפלא, שמביא המון עומק אל תוך תרגול הצ׳י גונג. המפגש הפתוח, החם והאישי, וההנחיה הנעימה, מגבירים את האפשרות לחוות את תחושת הזרימה הפנימית במהלך התרגול.

סדנה זו מיועדת למתרגלים ותיקים וחדשים כאחד!

נשמח מאוד אם תעבירו הלאה לאנשים שיכולים להתעניין.

 

לפרטים ולהרשמה נא לפנות לרונית: info.ronitmalkin@gmail.com  ; 052-4256266

 

[לפרטים על סדנאות נוספות עם כריס - לחצו כאן].


 

מועד הסדנה:

יום שלישי, 10/07/18, 17:00 - 20:00.
 

מיקום הסדנה:

הסדנה תתקיים במדשאות האוניברסיטה בגבעת רם (ירושלים).

עבור מי שמכיר את הקמפוס, הסדנה עצמה תתקיים במדשאות של שדרות מגנס, על-יד איזור בנין לוין ובית הספר להנדסה ולמדעי המחשב, משמאל ולמטה מהספריה הלאומית (כשהפנים לכיוון הכניסה הראשית לספריה).

ניפגש על-יד המזרקה, מיד אחרי שער הכניסה הראשית לקמפוס, ב- 16:30. משם נצא ביחד בשעה 16:45 (כ-3 דקות הליכה).

חניה באיזור הכניסה הראשית לאוניברסיטה, לאורך הכביש, בתשלום.

ניתן להחנות ללא תשלום בחניון ה-״חדש״ שעל-יד הכניסה הראשית (https://goo.gl/maps/8YGX1vtiGPq), או ליד, בחניון של בית-ספר ליד״ה (׳תיכון ליד״ה׳ ב-waze, או https://goo.gl/maps/U5ZNHJTuxQH2), או בחניון קוסל (׳חניון מרכז קוסל׳ ב- waze), מול הכניסה למוזיאון המדע.
שימו לב שמחניון קוסל יש טיפוס משמעותי עד לגובה השער הראשי...

באוטובוס: קווים 7, 9, 14, 35, 66, 68.

 

שימו לב! ביום הסדנה אהיה עם טלפון פתוח עד השעה 17:15 - 052-4256266 (רונית), ולאחר מכן הוא יהיה שקט ואבדוק אותו רק בהפסקות...

 

עלות:

[הערה: נא להביא את התשלום במזומן].

עלות הסדנה - 180 ₪

לאנשים המשתתפים בסדנאות נוספות של כריס השנה, לתלמידיה של רונית, לתלמידיו של אליקו ולתלמידי 'מגע': 150 ₪

* בנוסף, למשתתפים בסדנה זו תינתן הנחה בסך 50 ₪ בהשתתפות בסדנת עומק מלאה.

 

נשמח לראותכם!

 

באיחולים לסדנאות פוריות מוצלחות!

רונית

 

במילותיו של כריס:

 

The Four Seas

 

Over two thousand years ago, in an ancient Chinese text on health and medical alchemy it was stated that: People have twelve river-like channels and these all flow into the four seas.

 

And then… nothing happened.

 

Six years ago I started to experiment with these four seas: the Sea of Marrow, the Sea of Blood, the Sea of Nutrition and the Sea of Energy.

 

First I gathered my ideas around what was written and what I knew. I began to work with a small group of students and one or two trusting and trusted patients. Then I taught the results in a larger group in Israel.

 

Half a year later, in the middle of a dark Swedish winter and working with four well-trained and established practitioners, I was moved by the personalities of the seas themselves to create four distinct exercise patterns.

 

The Qigong programme that evolved from this process is what we will be exploring in our workshop together. You will experience your body and the emotions and thoughts residing within it as forming four levels. Each level has its own feeling and character. You will be able to sense the quality of the resources at each level and how each levels builds on the levels below it and supports the levels above.

 

Some of the movements express deep stillness, others fluid and superficial vitality. Some lead us into oases of quietness and calm, others bring us out into a joyful celebration of exuberance.

 

Welcome to a workshop of discovery.

Come and join us for a multi-dimensional workout!

ובתרגום לעברית - במילותיו של כריס:

לפני יותר מאלפיים שנה, צוין בטקסט סיני עתיק שעסק בבריאות ובאלכימיה של בריאות: לבני אדם יש שתים-עשרה תעלות, שהן כמו נהרות, וכולן זורמות לתוך ארבע ימות.

ואז... שום דבר לא קרה.

לפני שש שנים התחלתי לעשות ניסויים עם ארבע הימות הללו: ים מח העצמות, ים הדם, ים ההזנה וים הצ׳י.

בתחילה, אספתי את הרעיונות שלי מתוך מה שהיה בכתבים ומתוך מה שידעתי. התחלתי לעבוד עם קבוצה קטנה של תלמידים, ועם מטופל אחד או שניים. אחר-כך, לימדתי את תוצאות המחקר בקבוצה גדולה יותר בישראל.

לאחר חצי שנה נוספת, בעיצומו של החורף החשוך בשוודיה, ומתוך עבודה עם ארבעה מטפלים מבוססים ובעלי הכשרה נרחבת, קיבלתי השראה מתוך האישיות של הימות עצמן, ליצירת ארבע תבניות תרגול ברורות.

סדרת הצ׳י גונג שהתפתחה מתוך תהליך זה הוא מה שנחקור יחדיו במהלך סדנה זו. תוכלו לחוות את גופכם ואת הרגשות והמחשבות השוכנים בו כיוצרים ארבע שכבות. לכל שכבה יש את התחושה והאופי שלה. תוכלו לחוש את האיכות של המשאבים בכל שכבה וכיצד כל שכבה נשענת על אלו שמתחתיה ותומכת באלו שמעליה.

חלק מן התנועות מבטאות שקט עמוק, אחרות נוזליות או חיוניות שעל פני השטח. חלקן מובילות אותנו לנאות מדבר של שקט ושלווה, ואחרות מוציאות אותנו החוצה לתוך חגיגה של שמחה וחיוניות.

ברוכים הבאים לסדנה של תגליות.

בואו והצטרפו אלינו לסדנה רב-מימדית!

bottom of page